TR / EN
Yeme – İçme

Balıkçı Kahraman Rumelikavağı/İstanbul

4871 Görüntüleme
Turbot Fish

Kalkan diyince akla ilk gelen yerlerden biri Balıkçı Kahraman, Kahraman’ı Balıkçı Kahraman yapan ise kalkan balığını bir bütün olarak mangalda odun ateşinde pişirmesidir. Eğer iyi bir kalkan balığı yemek istiyorsanız,özellikle Kalkan mevsimi olan şubat ve mart aylarını tercih etmelisiniz.Diğer aylardada kalkan balığı yiyebilirsiniz ancak bu aylarda deniz soğuk olduğu için kalkan balığı daha yağlı ve iyi gelişmiş oluyor.

Mısır Ekmeği
Mısır Ekmeği

 

Domates Salatası
Domates Salatası

 

Midye Dolma
Midye Dolma

Kalkan dışında her türlü taze balık ve meze çeşitleride bulunuyor Balıkçı Kahraman’da. Bir tarafı hamsili bir tarafı sade olan mısır ekmeği az bulunur lezzetlerinden biri. Özellikle domates ve soğandan yaptıkları salataları ise mükemmel ötesi. Emin olun ki bir tabak asla yetmeyecek. Sadece salatası için bile gelinebilicek lezzetde. Hamsi,Izgara kalamar, tereyağda karides hoşunuza gidicek diğer lezzetlerden. Meze ve balık çeşitleri o kadar lezzetli olmasına rağmen midye dolma konusunda nasıl bu kadar başarısız olduklarını anlıyamıyor insan.Tatlı konusunda oldukça çeşit sunan Balıkçı Kahraman’da özellikle kekik çayını denemeyi unutmayın.

Tereyağda Karides
Tereyağda Karides

 

Turşu
Turşu

 

Hamsi
Hamsi

Rumelı kavağında olmasına rağmen deniz manzarasına sahip olmayan Balıkçı Kahraman’da iç dekorasyon eski, çalışanlar ise oldukça nazik ,güleryüzlü ve hızlılar.Fiyatların fazlasıyla yüksek olduğu mekanda,özellikle hafta sonu gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.Aksi takdirde saatler süren bir bekleyişle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kabak Tatlısı
Kabak Tatlısı

 

Sıcak Tahin Helvası
Sıcak Tahin Helvası

 

Balıkçı Kahraman
Balıkçı Kahraman

 

Balıkçı Kahraman
Balıkçı Kahraman

Adres: Rumeli Kavağı, İskele Cd. No:15, 34450 Sarıyer

Telefon: 0 212 242 6448

Yorum Yap