TR / EN
Yeni Keyifler

Basilur Tea

8774 Görüntüleme
Strawberry Kiwi Ceylon Black Tea

En seçkin çay yapraklarını en kaliteli malzemeler ile birleştirerek çeşitli çay karışımlarını, benzersiz tasarımlarıyla deneyimleyebileceğiniz Basilur Tea.

Tarihi Sri Lanka adası bugünkü adıyla Ceylon adası ödüllü çay yaprakları, iklim koşulları ve toprağı ile en lezzetli çayların yetiştirilebildiği bölgelerden biridir. Basilur Tea, bu bölgede yer alan paketleme servisleri ve ofisleriyle Dünya’nın dört bir yanına en iyi Ceylon çayı ihraç eden ilk çay firmasıdır. Ceylon çayı yetiştiği bölgedeki deniz seviyesine göre 3 kısma ayrılır. Deniz seviyesinden “yüksek kesim” yerlerde elde edilen çay türleri demlendikleri zaman daha açık olmakla beraber tat ve aroma olarak daha zengindir. “Orta ve alçak kesim” çay türleri ise renk olarak daha koyu olup tat olarak oldukça sert bir içime sahiptir.

Basilur Tea
Basilur Tea

 

Basilur Tea
Basilur Tea

Değişik çay kolleksiyonları bulunan Basilur Tea çay yaprakları hiç bir makine kullanılmadan tamamen elle toplanır ve çay bitkisinin içindeki en güzel tadı ve aromayı çıkartıcak şekilde özenle işlenir. Kolleksiyonda yer alan herbir çay çeşidinin değişik öyküleri ve içerikleri bulunuyor. Bizim deneyimlerimizde en çok ilgimizi çeken ise Festival kolleksiyonunda yer alan London Music Concert. Müzik kutusuna yerleştirilen Bergamot ve bitter çikolata aromalı siyah çay hafif içimi ve çalan müziği ile keyifli anlar yaşamanızı sağlıyor.

Music Concert
Music Concert

 

Music Concert
Music Concert

 

Oriental Kolleksiyonunda yer alan Moroccan Mint nane aromalı çay sevenler için oldukça ferahlatıcı ve dinlendirici. Yine aynı kolleksiyonda yer alan Frosty Afternoon içerisinde yer alan beyaz, mavi salkım çiçeği ile portakal aroması kış mevsiminde duyularınızı canlandırıyor. Fruits Flowers kolleksiyonunda yer alan Magic Fruits çilek, kivi, ahududu ve limon ile süslenmiş siyah çaylardan oluşan değişik bir çay deneyimi sunuyor.

Ceylon Black Tea Ginger
Ceylon Black Tea Ginger

 

Basilur White Magic
Basilur White Magic

 

Frosty Afternoon
Frosty Afternoon

 

Özel malzemeler ve değişik baskı yöntemleri kullanılarak hazırlanan metal paketlerin tasarımları oldukça sanatsal. Evinizin bir köşesinde her daim kullanabileceğiniz dekorasyon ürünü yada sevdikleriniz için bir hediye olabilir. Basilur çayları paketlerin içerisinde fermuarlı sızdırmaz folyolarla yerleştirilmiştir, böylece çayınıza en iyi koruma ve kullanım için kolaylık sağlar.

70 ten fazla farklı çay karışımı ve 150 den fazla ürüne sahip olan Basilur Tea şu anda 70 e yakın ülkede çeşitli mağaza standtlarında, marketlerde ve kendine özel Basilur butiklerde satılmaktadır.

Yorum Yap