TR / EN
Yeme – İçme

Baylan Pastanesi

4994 Görüntüleme
Baylan Pastanesi

Lezzetli pasta, çikolata, turta çeşitleri ve makaronlarıyla 87 yıllık geçmişi olan Kadıköy’ün en ünlü ve en eski pastanelerinden biridir Baylan Pastanesi. Anadolu Yakası’nın ünlü pastanesinin eskiden Beyoğlu’nda da şubesi bulunuyordu.Ancak Beyoğlu’nun kötüleşen şartları nedeniyle kapanan bu şube yerine geçen sene açtıkları Bebek şubesiyle Avrupa yakasında da hizmet vermeye devam etmektedirler.

Baylan Pastanesi
Baylan Pastanesi
Baylan Pastanesi
Baylan Pastanesi

Vitrinlerini süsleyen makaronların yanında pastanenin en ünlü klasikleri özellikle sıcak yaz günlerinde tercih edilebilicek Kup Griye, Trüf, Adisababa, Montebianco, Karamel ve Moncheri ‘dir.Kup Griye, vanilyalı ve karamelli dondurmanın krem şanti, balbadem ve karamel sosuyla karışımıdır. Trüf, yoğun çikolata lezzetinin en hafif şekilde sunulduğu çikolatalı pastadır. Adisababa, dondurulmuş krema, çilek meyvesi, vanilya aroması ve fıstığın benzersiz tadından oluşur. Montebianco, kestane püresi ve taze süt kremasından yapılan bir tatlıdır.

Baylan Pastanesi
Baylan Pastanesi

Her biri ayrı bir lezzette bulunan bu tatlıların yanısıra tavuklu ve ıspanaklı böreklerin tadına bakmanızı da tavsiye ederim.Börekler tam ağız lezzetine uygun çıtır çıtır dağılıyor.

Garsonların oldukça güler yüzlü olduğu mekanda siparişinizi beklerken ikram ettikleri çeşit çeşit macaronların tadına bakabiliyorsunuz.

Baylan Pastanesi
Baylan Pastanesi
Baylan Pastanesi
Baylan Pastanesi

Ücretlerin diğer pastanelere göre biraz daha pahalı olduğu mekanda bir tatlı için 10-15 TL civarında 1 porsiyon makaron (1 porsiyon 5 adet) için ise 10 TL civarında ödeme yapmanız gerekiyor.Eğer yolunuz Bebek taraflarına düşerse bir fırsatını yaratıp buradaki lezzetli tatlıları denemenizi öneririm.

Adresi: Cevdet Paşa Caddesi No: 52-54 Bebek, İstanbul
Telefon: 0212 358 07 60

Yorum Yap