TR / EN
Yeme – İçme

Bursa İşkembe Salonları Orhangazi/Bursa

4538 Görüntüleme

Çorbanın en lezzetli yol üstü lezzet mekanlarından biridir Bursa İşkembe Salonları. 1960 yılında İznik’te Süleyman Karakaya tarafından Sakarya Lokantası olarak kurulan Bursa İşkembe Salonları, Mustafa Karakaya ve oğlu Ozan Karakaya ile birlikte Bursa-İstanbul karayolu Orhangazi 1.km üzerinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Çorba dışında serpme kahvaltı, ızgara çeşitleri, pilav, kurufasulye ve çöp şiş gibi farklı lezzetlerde bulunuyor mekanda. Özellikle kurufasulye hem etli hemde pastırmalı seçenekleriyle bulunabiliyor.Birden fazla çorba seçeneği olmasına rağmen mekana ismini veren işkembe çorbası kıvamında ve oldukça lezzetli. Sirke, sarımsak sos, tuz ve baharatın eklenmediği çorbalara masalarda yer alan sos ve baharatları kendiniz ekleyebilirsiniz. Et sevmeyenleride düşünen mekanda sebze çorbası da yer alıyor.

İşkembe Çorbası
İşkembe Çorbası

 

Kıtır Ekmek
Kıtır Ekmek

 

Bursa İşkembe Salonları
Bursa İşkembe Salonları

Mekanda satılan aynı zamanda masalara ikram edilen acı salça sosu enfes ötesi. Acılığı size rahatsız etmeyecek hafiflikte. Tatlı seçeneği olarak kabak tatlısı, kemalpaşa ve fırın sütlaç yer alıyor.

2003 yılında Türkiye’nin meşhur gurmeleri tarafından yapılan seçimle en iyi 10 işkembecisi arasında 6. olarak yer alan mekanın iç tasarımında kullanılan tahta malzemelerin ve karışık desenlerin etkisi ile kasvetli bir havası bulunuyor. Çalışanların ilgili ve nazik olduğu Bursa İşkembe 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Merkez: Bursa – İstanbul karayolu üzerinde Orhangazi 1.Km Orhangazi / BURSA

Şube: Kükürtlü Cad. Kükürtlü Mah. No: 26 Osmangazi / BURSA

Yorum Yap