TR / EN
Gezi

Disneyland Resort

3499 Görüntüleme
Disneyland Resort

Sadece çocukların değil yetişkinlerinide daha ilk girişte kendine çeken Walt Disney’in eğlence dünyasını Amerikadan sonra Avrupa’ya taşıyan Disneyland Resort Paris.

Disneyland Resort
Disneyland Resort

Disneyland Resort Paris, Disneyland Park ( Magic Kingdom) ve Walt Disney Studios olmak üzere 2 parktan oluşur. Çevresinde otellerde konaklayan misafirler için dünyaca ünlü Kanadali mimar Frank Gehry tarafından yapılan Disney Village yer alır. Disney Village ‘in hemen yanında büyük alış veriş merkezleri, Disney Resort’u kuşbaşı görmek için Panoramagique sıcak hava balonu ve golf severler için Golf Disneyland yer alır.

Disneyland Resort
Disneyland Resort

Disneyland’ın yılın hemen hemen her ayı dünyanın çeşitli yerlerinden gelen milyonlarca ziyaretçisi var ama kötü hava koşulları ile karşılaşmamak için özellikle yaz aylarını tercih ediyorlar. Yinede en sakin ayları Mayıs, Eylül ve Ekim aylarıdır.

Disneyland Resort
Disneyland Resort

Paris’in merkezine uzak olan mekana gitmenin en kolay ve Pratik yolu tren.Eğer aktarma yapmanız gerekirse sakın tren biletlerini atmayın.Aktarma yaptığınız trendede bu bileti kullanabilirsiniz.Civardaki otellerin parklara 10-15 dakikada bir değişen Shuttle servisleri olduğundan parkın hemen girişinde yer alan ve oldukça pahalı olan Disneyland Hotel’de kalmazsanız üzülmeyin.Fantastik bahçeleriyle dikkat çeken otelin birbirinden özel suitleri; Cinderella, Tinker Bell ve Uyuyan Güzel gibi efsaneleşmiş Walt Disney karakterlerine adanmış.Gecelik fiyatı 750 Euro dan başlayan otelde konaklama ücretine park biletleride dahil olup otelde konaklayanlara parkın açılış saati 10:00 olmasına rağmen 8:00’da ziyaret edebilme şansı tanıyor.

Disneyland çevresinde meşhur restaurant zincirleri yer alır. Her biri ayrı bir konsepte olan restaurantların bazılarına gitmeden once rezervasyon yaptırmak yada kapıda isim yazdırarak beklemek gerekebilir. Planet Hollwood, Annette’s Diner,Blue Lagoon, Buffalo Bill’s Wild West Show, Walt’s, The Steakhouse restaurantlardan bazılarıdır.

Disneyland Resort
Disneyland Resort
Disneyland Resort
Disneyland Resort
Disneyland Resort
Disneyland Resort

Farklı mağazaların biraraya gelerek oluşturduğu alış veriş yapmak için en uygun yerlerden biri Adventureland Bazaar.Karayip korsanlarına meraklıysanız şapkadan oyuncak papağana kadar birçok korsan ürününü bulabileceğiniz Le Coffre Du Capitaine,bilimle ilgilenen minik dahilerin birbirinden güzel bilimsel temalı ürünleri bulabileceği Star Traders, özel hediyelik eşyaların yanında birbirinden lezzetli tatlı alabileceğiniz Three Fairies Candy Shop,tüm Disneyland kahramanlarına ait kıyafet ve aksesuarları bulabileceğiniz Emporium alış veriş yapabileceğiniz mağazalardan bazıları.

Yorum Yap