TR / EN
Gezi

Laax İsviçre

4712 Görüntüleme
Flims

Dünyanın en güzel pistlerine sahip İsviçre’nin en eski ve popüler kayak merkezlerinden biridir Laax.Her kayakçının öncelikle dikkat etmesi gerekenlerden biri kaymak istediği pist seviyesidir.Bazı kayakçılar zor parkurlu pistleri tercih ederken bazıları daha rahat pistleri tercih eder.Laax ise başlangıç seviyesine en uygun kayak merkezleri arasında yer alır.

Laax
Laax

 

Laax
Laax

 

Laax
Laax

2013 yılında İsviçre’nin en iyi tatil merkezi seçilen Flims-Laax-Falera kayak bölgesi toplamda 235 km uzunluğunda pistlere sahip olup birbirlerine bağlantılı bölgenin en büyük kayak merkezidir. Bu 3 bölgenin birbirine bağlantılı ski pass ücreti 68CHF dir. Zirvelere çıkmadan önce özel eşyarınızı bırakabileceğiniz soyunma odalarının yer aldığı yerlerde dilerseniz günlük yada birkaç günlük kiralama yaparak kayak ve bord malzemelerinizi taşıma derdinden kurtulabilirsiniz.

Laax
Laax

 

Laax
Laax

 

Laax
Laax

 

Laax
Laax

 

Laax
Laax

Oldukça rahat ve engelsiz pistlerin bulunduğu kayak merkezinde,pistten inerken dağ köyleri ve ormanlık alan manzarası kayakçılara ayrı bir keyif verir. Zirvelerde yer alan café ve restaurantlar güzel vakit geçirmenizi sağlayacak konfora sahip. Flims de yer alan Stalla restaurant,Laax da yer alan Nooba restaurant,Alp Nagens Laax ve Capalari bunlardan bazıları.Yemeğinizi yedikten sonra şömine başında içkinizi yada sıcak çikolatanızı keyifle içebilir manzara noktalarından kayakçıları izleyebilirsiniz.

Capalari Restaurant
Capalari Restaurant

 

Capalari Restaurant
Capalari Restaurant

 

Nooba Restaurant
Nooba Restaurant

 

Alp Nagens Laax
Alp Nagens Laax

 

 Crap Sogn Gion - Restaurant
Crap Sogn Gion – Restaurant

 

 Crap Sogn Gion - Restaurant
Crap Sogn Gion – Restaurant

 

 Café NoName Burton Snowpark
Café NoName Burton Snowpark

 

Laax
Laax

 

Laax
Laax

Laax bölgesinde otellerin yanı sıra daha çok ağırlıklı olarak hostel tarzında kalınıcak yer bulunuyor.Bölgede yer alan

Riders Palace –Laax ; Daha çok hostel havasında olup özellikle gençlere hitap ediyor ve akşamları bar kısmında yapılan partileri ile dikkat çekiyor.Bu yüzden gece iyi bir uyku çekmek istiyorsanız tercih edeceğiniz otel kesinlikle burası olmamalı.Temizlik konusunda çok şey beklememeniz gereken otelde oda hizmeti gerçekten çok başarısız.

Rocks Resort – Laax; Otelin odaları sade tasarıma sahip olup temiz ve rahattır. Asansörlerle direk dağa çıkma imkanı veren otel piste yakın olmasının yanı sıra çocuk dostuda.Ayrıca otel bünyesinde çeşitli restaurantlar,spar ve alış veriş yapılabilicek dükkanlarda bulunuyor.

Rocks Resort Laax
Rocks Resort Laax

Signina Hotel – Laax; Farklı oda tipleri ile karşımıza çıkan Signina kendi evinizde hissetmenizi sağlayan özel daireleride bünyesinde barındırır.Oldukça rahat ve konforlu olan otelin en büyük avantajlarından biri teleferik istasyonun hemen yanında yer almasıdır.Dünya mutfaklarından kaliteli yemekler sunan Ristorante Camino restaurantı bünyesinde barındırır.Yemeklerinizi şömine başında sıcacık bir ortamda yemek isterseniz bu restauranta uğramalısınız.

Laax a ulaşım Zürih üzerinden araba ile yapılabilir.Araba ile yaptığınız yolculuk sırasında inanılmaz doğa manzaraları ile karşı karşıya kalıp oldukça keyif alabilirsiniz.

Yorum Yap