TR / EN
Gezi

L’aquarium

3204 Görüntüleme
L’aquarium

Ramblas Cadde’sinin denize doğru olan ucunda Christopher Colomb adına 1888 yılında Gaieta Buigas tarafından tasarlanmış olan anıt çıkar.Bu anıt Colomb, Amerika’dan döndükten sonra yanındaki 6 Karayipli ile birlikte karaya ayak bastığı yerde dikilmiştir.Anıta dilerseniz çıkarak inanılmaz bir Barcelona manzarası görebilme imkanınız bulunuyor.Asansör ile çıkılabildiğinden kişi başı 2.5 Euro gibi bir ödeme yapmanız gerekecektir.Anıttın hemen ön tarafında küçük bir pazar yeri bulunmaktadır.Bu pazarda birbirinden değerli ve değişik antika eşyalar bulabilirsiniz.

Christopher Colomb
Christopher Colomb

Colomb Anıtının hemen karşısında Plaça del Portal de la Pau’ya geldiğinizde Barcelona Limanı ve çevresini gezebileceğiniz kısa yada 1.5 saat süren Golondrina olarak adlandırılan sözlük anlamı kırlangıç olan çift katlı tekneler yer alır. Bir buçuk saat süren turun bedeli 12.50 Euro ‘dur.

L’aquarium
L’aquarium
L’aquarium
L’aquarium
L’aquarium
L’aquarium

Port de Barcelona binasının önünden Port Vell yani yeni limana geçebilirsiniz.Yeni limana doğru ilerlerken Capitania General Binası’nın arkasındaki sokakta yer alan mayhoş ve rengarenk şekerlemeler satan PapaBubble butik şekerlemecisine uğramayı ihmal etmeyin 🙂 Tüm şekerlemeler eski tekniklerle el emeği ile hatta size özelde hazırlanabiliyor.Şekerlemelere logo yada desen seçerek uygulatabilirsinizde.Amsterdam,Tokyo ve Newyork şubeleride bulunmaktadır.

PapaBubble
PapaBubble

Port Vell Yeni Limana doğru ilerlerken Amerikalı sanatçı Roy Lichenstein’in 20 metrelik heykeli El Cap de Barcelona’yı da (Barselona’nın Başı) görebilirsiniz.

El Cap de Barcelona
El Cap de Barcelona
El Cap de Barcelona
El Cap de Barcelona

Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından L’aquarium Barcelona,Maremagnum alışveriş merkezi ve IMAX Sinema, Port Vell’de bulunmaktadır. L’aquarium Barcelona ‘da yüzlerce farklı deniz canlısını görmek mümkün.Üst ve yan bölümlerinin tamamen cam olması nedeniyle köpek balığı dahil tüm canlılar etrafınızda dolaşıyor Penguenlerinde yer aldığı bölümüde mutlaka görmenizi tavsiye ediyorum 🙂
Akvaryuma giriş saatleri 09:30-21:00 olup ücreti ise 17 euro’dur.

L’aquarium
L’aquarium

Yorum Yap