TR / EN
Gezi

Sapanca Gölü /Sakarya/Türkiye

7593 Görüntüleme
Sapanca Lake

İstanbul’a yakın yemyeşil doğası,farklı aktivite alanlarıyla kısa tatiller için iyi bir kaçamaktır Sapanca.    Göl kenarında sıralanmış cafe ve restaurantların yanı sıra konaklayacağınız otellerinde yer aldığı Sapanca Gölü;  yüzme, yelken, kano gibi değişik spor aktivitelerinede olanak sağlar.

Sapanca Gölünün en kötü yönü gölden zaman zaman gelen kokudur eğer göl kenarında konaklama planınız varsa mutlaka otele gölde koku olup olmadığını sormalısınız.

Sapanca Gölü
Sapanca Gölü

 

Sapanca Gölü
Sapanca Gölü

Sapanca’da Spa odaklı kalınabilicek oteller ise;

Güral Sapanca Wellness Park : Doğanın içinde kendinizi huzurlu ve rahat hissettiren Güral Sapanca; Tek bir ağaç bile kesilmeden Tema Vakfı’nın yardımlarıyla inşaa edilmiştir.Çocuklu ailelerinde tercih edebileceği otelde özellikle Spa kısmını mutlaka deneyerek kendinize özel zaman ayırmalısınız.

Güral Sapanca Wellness Park
Güral Sapanca Wellness Park

Richmound Nua Wellness Spa : Sapanca gölü kenarındaki bu eşsiz otel,5 yıldızlı olup gölün eşsiz manzarasını odalara taşımış.Çocuk kabul etmeyen otel özellikle Spa sı ile birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.Dünyaca ünlü birçok terapisti ağırlayarak farklı masaj tekniklerini deneme şansı sunuyor.

Richmound Nua Wellness Spa
Richmound Nua Wellness Spa

 

Richmound Nua Wellness Spa
Richmound Nua Wellness Spa

Sapanca etrafında yer alan Maşukiye ve Arifiye beldeleri de oldukça ilgi çekici restaurant ve cafelere sahip.Buralarda tercih edebileceğiniz başlıca restaurantlar;

İstanbuldere Alabalık Evi : Özellikle çocuklu ailelerin tercih edebileceği,şelalelerin şırıltısı ile yemek yeme imkanı veren mekan özellikle köy kahvaltısı ve tabiki alabalık ile kendinizi bir doğa harikasının içinde hissetmenizi sağlıyor.

Telefon: 0264 582 6739

Adres: Sapanca Merkez, İstanbuldere/Sapanca/Sakarya (Adapazarı)

İstanbuldere Alabalık Evi
İstanbuldere Alabalık Evi

Zeliş Çiftliği : Sessiz,sakin konumu ile dikkat çeken mekan özellikle yöresel yemekleriyle dikkat çekiyor. Zeliş Hanım’ın kendi elleriyle hazırladığı yöresel yemeklerin dışında özellikle köy kahvaltısı sabahları size ayrı bir ziyafet sunuyor.

Telefon: 0264 592 0585

Adres: Dibektaş Köyü Yukarı Gürcü Mah. Kurtköy, Sapanca 54600, Türkiye

Zeliş Çiftliği
Zeliş Çiftliği

Cansu Alabalık Tesisleri : Enfes güveçte peynirleriyle akıldan çıkmayacak bir lezzete sahip bu alabalık tesisi, yemek ve kahvaltı menüleriyle karşımıza çıkıyor. Ahşap ağırlıklı iç tasarımlarıyla tam bir dağ evini andıran mekan ferah ortamı ve doğası ile belkide Türkiye’nin bir numaralı alabalık tesisidir.

Telefon: 0 262 354 38 98

Adres: Fatih Sultan Mehmet, Soğuksu, 41295 Maşukiye/Kartepe/Kocaeli

Cansu Alabalık Tesisleri
Cansu Alabalık Tesisleri

Yorum Yap