TR / EN
Güzellik

Shea Moisture Ürünleri

2 comments15583 Görüntüleme
Shea Moisture

Saç, banyo, yüz ve vücut şampuanı ürünlerini sülfat içermeyen parapansız olarak en organik şekilde kullanıcılarına sunan Shea Moisture ürünleri. 1912 yılında Sofi Tucker, cildin ihtiyacı olan pek çok vitamini içeren el yapımı shea yağı ile Afrika siyah sabunlarını Batı Afrika’da yer alan Sierra Leone ülkesinde satmaya başlar. Daha sonra tariflerini torunlarına aktararak bu inanılmaz markanın günümüze kadar gelmesini sağlamış olur.

Shea Moisture dünyanın dört bir yanından toplanan malzemelerle kişisel bakım ve güzelliğin ortaya çıkması için değişik kolleksiyonlar çıkarmıştır. Bu kolleksiyonların başlıcaları Afrika siyah sabunu, Afrika su nane ve zencefil, Argan yağı ve bademli süt, Bambu özü ve maca kökü, Hindistan cevizi ve hibiscus, Ökaliptus ve Afrika su nanesi, Mongongo kenevir tohumu yağları, Bal siyah tohum, Lavanta ve yabani orkide, Limon otu ve zencefil, Mango ve havuç, Zeytin ve yaşil çay, Zanzibar ve deniz kompleksi ile Shea Moisture saç boyaları.

Hindistan Cevizi ve Hibiscus
Hindistan Cevizi ve Hibiscus

 

Hindistan Cevizi ve Hibiscus
Hindistan Cevizi ve Hibiscus

 

Hindistan Cevizi ve Hibiscus
Hindistan Cevizi ve Hibiscus

Sadece büyükleri düşünmeyen marka bebekler için de çeşitli bitkilerden oluşan koleksiyonlar çıkarmıştır. Bunların başlıcaları:

Hindistan Cevizi ve Hibiscus Kids; çocukların kalın ve kıvırcık saçlarının kolaylıkla ayrılmasını sağlar ve düzeltir. Kuru saçlara parlaklık kazandırırken içerisinde yer alan Hindistan cevizi yağı ile saçın kırılmasını engeller ve nemlendirir.

Ökaliptus ve Afrika Su Nanesi Bebek; içerisinde yer alan ökaliptus yağı ile cildi temizlerken temiz bir koku sağlar. Afrika su nanesi, ferahlatıcı hissiyatı ile bebeklerin rahatlamasını sağlar.

Kokusuz, Glutensiz Bebek; sentetik renk ve kokulardan kaynaklanan tahriş riski olmadığı için özellikle alerji riski olan çocuklar için kullanılabilir. İçerisinde yer alan avakoda yağı, zeytinyağı ve marula denilen çeşitli yağ asitleri bulunur.

Mango ve Havuç Kids; çocukların hassas ve narin saçlarını temizlerken düzleştirir. İçerisinde yer alan havuç yağı sayesinde saçların kırılmasını engellerken büyümesine de yardımcı olur.

Mango ve Havuç Şampuanı
Mango ve Havuç Kids

 

Kokusuz, Glutensiz Bebek
Kokusuz, Glutensiz Bebek

 

Ökaliptus ve Afrika Su Nanesi Bebek
Ökaliptus ve Afrika Su Nanesi Bebek

 

Mongongo kenevir tohumu yağları
Mongongo kenevir tohumu yağları

Renkli ambalajlarıyla reyonlarda dikkat çekmeye başlayan Shea Moisture ürünleri Türkiye’de internet üzerinden belirli sitelerde, büyük kozmetik ve güzellik ürünleri satan mağaza zincirlerinde satılmaktadır. Amerika, İngiltere gibi ülkelerde satış fiyatı ortalama 3 Usd- 15 Usd arasındayken Shea Moisture Türkiye’de seçeceğiniz ürüne göre ücreti maalesef 30TL-120 TL arasında değişmektedir.

2 Yorum

Yorum Yap