TR / EN
Yeme – İçme

Sukaldari

3270 Görüntüleme
Sukaldari

Katalanların ünlü Tapası; zeytinyağı, peynir, patates, jambon, sosis, balık ve sebzelerle hazırlanan bir salata türüdür ve geleneksel bir mezedir. Ramblas caddesi üzerinde bir çok Tapas Restaurant bulunur. Bunlardan biri de Boqueria’ nın hemen yanındaki Sukaldari’dir.

Sukaldari
Sukaldari

Mekan soğuk ve sıcak mezeleri, deniz ürünleri ve et ürünleri ile tam olarak katalan mutfağını tanımanızı sağlıyor.Eğer deniz ürünlerini sevmiyorsanız Barcelona’da aç kalma olasılığınız biraz yüksek 🙂 hemen hemen her yemekde mutlaka deniz ürünlerinin her çeşidini kullanırlar.Restaurant’da tapas istemeniz durumunda bar kısmından seçeceğiniz mezeleri garsona yazdırarak masanıza yollamalarını sağlıyorsunuz. Mekanın bar kısmında da oturabilirsiniz ama masalarda oturanların gelip burda mezeleri seçmeleri rahatsız edici olabilir.

Sukaldari
Sukaldari
Sukaldari
Sukaldari

Buraya kadar gelipde ispanyol şarabı olan bilinen Sangria’dan içmemek olmaz. Sangria aslında bir çeşit şarap ama bu içeceğin hazırlanması biraz uğraştırıcı.Bir sürahiyeye boşaltılan Sangria içerisine portakal dilimleri ve votka eklenir.Eğer bir hediye almak isterseniz içecek olarak Sangria’ ları tercih edebilirsiniz.Şekerli olması nedeniyle içimi oldukça keytifli.

Sukaldari
Sukaldari

Kapıda sizi güleryüzle karşılayan garsonlar oturacağınız yere kadar eşlik ediyor ve yemek seçiminizde ellerinden geldikçe yardımcı oluyor. Mekanın dekorasyonu taş ve ahşap ağırlıklı olduğu için ağır bir görüntü içerisinde.Fiyatların biraz pahalı olduğu mekanda tapas için 10-20 Euro, Sangria içinde 9 Euro gibi bir ücret ödemeniz gerekir.

Adres: La Ramblas San José, 87 – Barcelona
Telefon: 933181531

Yorum Yap